Strona główna breadcrumbs Centrum prasowe breadcrumbs Aktualności breadcrumbs Współpraca z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim

Centrum prasowe

Współpraca z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim

Uniwersystet Warmińsko-Mazurski oraz Sprint S.A. podpisały porozumienie o współpracy, w ramach której zobowiązano się do:

- organizowania i przeprowadzania praktyk i staży dla studentów i absolwentów Uczelni w Sprincie;
- organizowania miejsc pracy dla studentów i absolwentów Uczelni;
- ustalania tematyki prac dyplomowych, które mogłyby być realizowane w ramach współpracy ze Sprintem pod opieką osoby wyznaczonej z Uczelni;
- organizowania wyjazdów studyjnych, warsztatów, sympozjów i wystaw;
- wymiany wizyt pracowników obu stron;
- prowadzenia pracy badawczej studentów i doktorantów w tematach stanowiących zainteresowanie obu stron;
- realizacji wspólnych prac badawczo-rozwojowych mających na celu opracowanie nowych produktów i technologii ich produkcji oraz ich wdrożenie w skali pilotowej i przemysłowej ze szczególnym uwzględnieniem obszarów związanych z: bezpieczeństwem publicznym (w tym zarządzaniem kryzysowym, ratownictwem medycznym, bezpieczeństwem państwa), bezpieczeństwem i monitorowaniem ruchu drogowego, obszarem tzw. zielonej energii i energii odnawialnych, robotyką i automatyką oraz technologiami IT w zakresie inżynierii oprogramowania.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie to prężnie rozwijająca się uczelnia kształcąca studentów na 17 wydziałach. Na tych 17 wydziałach na 58 kierunkach kształci się ok. 31 tys. studentów na studiach: stacjonarnych i niestacjonarnych oraz ponad 500 doktorantów i ok. 3 tys. osób na studiach podyplomowych.

Wiecej informacji na stronie: www.uwm.edu.pl

Poleć znajomemu

Zamknij