Strona główna breadcrumbs Centrum prasowe breadcrumbs Aktualności breadcrumbs Współpraca z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym

Centrum prasowe

Współpraca z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym

Jego Magnificencja Rektor prof. Janusz Moryś oraz Prezes Marek Kamiński podpisali 19 maja br. porozumienie o współpracy między Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i firmą Sprint S.A.

Porozumienie to jest ukoronowaniem wieloletniej współpracy firmy Sprint z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i stanowi podstawę do rozwoju wspólnych przedsięwzięć B+R z wykorzystaniem nowoczesnych technologii ICT w profilaktyce, diagnostyce i terapii chorób cywilizacyjnych. W ramach umowy Sprint wspiera już innowacyjny program terapii dzieci chorych na białaczkę, w ramach którego Gdański Uniwersytet Medyczny ściśle współpracuje z Klinikami Hematologii Dziecięcej w całym kraju.

Warto nadmienić, ze pierwszym projektem realizowanym przez Sprint na terenie ówczesnej Akademii Medycznej była wybudowana pod koniec lat 90tych sieć światłowodowa łącząca budynki kampusu akademicko-klinicznego. Ostatnią i najbardziej spektakularną realizacją jest dostawa i instalacja kompletnej infrastruktury sieciowej i komunikacyjnej w ramach budowy Centrum Medycyny Inwazyjnej.

Poleć znajomemu

Zamknij