1
Strona główna breadcrumbs Oferta breadcrumbs Systemy ITS breadcrumbs Systemy monitoringu wizyjnego

Systemy monitoringu wizyjnego

Monitoring wizyjny jest niezastąpionym elementem nadzoru i bezpieczeństwa. Doskonale sprawdza się w firmach i instytucjach, w zakładach przemysłowych, hotelach, obiektach sportowych, centrach handlowych oraz w warunkach miejskich, w miejscach o intensywnym ruchu samochodów i pieszych.

Funkcje systemu monitoringu wizyjnego:
- prewencyjna – obecność kamer skutecznie odstrasza przestępców,
- bezpośredniego nadzoru – obiekt jest pod obserwacją w czasie rzeczywistym, co w przypadku powstania zagrożenia pozwala na natychmiastowe podjęcie odpowiednich działań,
- dowodowa – zdarzenie zarejestrowane przez kamery może być wykorzystane jako materiał dowodowy.

Projektujemy i wykonujemy monitoring:
- miejski,
- przemysłowy,
- obiektów handlowych i biurowych,
- monitoring procesów produkcyjnych,
- zarządzanie bezpieczeństwem obiektów rozproszonych.

Nadzór wideo traktowany jest głównie jako część Zintegrowanego Systemu Bezpieczeństwa, w skład którego wchodzą między innymi: system wymiany informacji, sieci nadzoru oraz lokalizacji zagrożeń bezpieczeństwa publicznego i środowiska. Dzięki niemu możliwe jest znaczne zwiększenie efektywności działania poprzez kierowanie sił i środków tam, gdzie są aktualnie potrzebne.

System monitoringu wizyjnego wykorzystywany jest coraz częściej w zakładach przemysłowych. Pozwala on nadzorować przebieg procesów produkcyjnych umożliwiając kontrolę, zwłaszcza w miejscach niedostępnych dla człowieka, załadunku i rozładunku towarów w portach i stacjach przeładunkowych. Ułatwia ocenę sytuacji i podjęcie trafnej decyzji w przypadku awarii urządzeń, lub akcji ratunkowej w sytuacji zagrożenia życia.
Zamontowanie systemu kamer przyczynia się do przeprowadzenia szybkich i skutecznych interwencji służb remontowych i ratowniczych.

System nadzoru wizyjnego pozwala na obserwację wielu miejsc jednocześnie bez względu na porę dnia i nocy oraz panujące warunki meteorologiczne. Duża czułość urządzeń umożliwia rejestrację obrazu nawet prz bardzo słabym oświetleniu (np. lampy ulicznej).

Urządzenia stosowane przez Sprint zdały swój egzamin między innymi w instalacjach w Białym Domu w Waszyngtonie, Pentagonie, FBI, Mennicy Narodowej USA, Departamencie Stanu USA, IBM, Compaq, General Motors, Hondzie, największej na świecie kopalni odkrywkowej Diamond, Gold and Iron Ore Mines, Bibliotece Jagiellońskiej, Muzeum Narodowym w Krakowie oraz na lotniskach: Heathrow w Londynie i w Sydney.

W ramach instalacji systemu monitoringu Sprint świadczy usługi „pod klucz”. Zapewniamy wykonanie:
- projektów technicznych,
- założeń techniczno-ekonomicznych,
- profesjonalnego doradztwa technicznego,
- dostaw urządzeń renomowanych światowych firm,
- kompletnych systemów,
- serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Powiązane realizacje:

System monitoringu wizyjnego Warszawy

Rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego Gdyni

Kontakt

Maciej Mroszczak

inżynier wsparcia sprzedaży
maciej.mroszczak@sprint.pl
cctv@sprint.pl

tel. +48 608 67 81 04

Poleć znajomemu

Zamknij