Strona główna breadcrumbs Centrum prasowe breadcrumbs Aktualności breadcrumbs Sprint na konferencji energetycznej w Wiśle

Centrum prasowe

Sprint na konferencji energetycznej w Wiśle

Konferencja Systemy Informatyczne w Energetyce, która zgromadziła ponad 500 przedstawicieli energetyki i firm pracujących dla branży odbyła się w dniach 29 listopada – 1 grudnia w Wiśle. Sprint był reprezentowany przez Marka Gorajdowskiego – Dyrektora Pionu Sprzedaży i Rafała Rutkowskiego – Dyrektora ds. Sprzedaży, Sektor Energetyczny, a także Wojciecha Murzyna - Konsultanta.Podczas trwania konferencji spotykaliśmy się z klientami na stoisku Sprint, które było zorganizowane w sąsiedztwie sali konferencyjnej, a w pierwszym dniu wydarzenia przedstawiliśmy prezentacje pt. „Na styku biznesu, techniki i wymagań branżowych – Projekty IT w energetyce”. Pokazywaliśmy w niej jaka jest rola integratora w przygotowaniu i prowadzeniu zaawansowanego projektu IT, który musi spełnić wymagania biznesu (zazwyczaj wygórowane) w środowisku IT (często mającym swoje ograniczenia) i dodatkowo w zgodzie z rygorystycznymi wymaganiami i przepisami branżowymi. Warunkiem powodzenia takiego projektu jest dobre zrozumienie tej sytuacji i umiejętność pogodzenia rozbieżnych wymagań i oczekiwań. A na tym się znamy i to chcieliśmy przekazać słuchaczom wraz z przykładami z praktyki i elementami naszego doświadczenia wdrożeniowego.

Odwiedzili nas goście z licznych firm energetycznych i mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami PSE (Polskie Sieci Elektroenergetyczne), dużych koncernów energetycznych: PGE, Tauron, Enea, Energa, Innogy (RWE) i innych firm z branży.


Cieszę się, że wzięliśmy udział w konferencji. Przyjechałem tu między innymi dlatego aby ocenić jakie są nasze możliwości pracy dla energetyki i jakie perspektywy możemy  wiązać z naszą obecnością w tej branży. To były pożytecznie spędzone dni. Najgorętszym tematem dyskutowanym na konferencji - w kuluarach i podczas oficjalnych prezentacji - było bezpieczeństwo systemów automatyki SCADA. Przygotowujemy się do tego wyzwania – temat podejmiemy na zbliżającej się, styczniowej, Akademii Sprint. Przeprowadziliśmy wiele ciekawych rozmów z klientami, a niektóre z nich będą miały już wkrótce „przełożenie” biznesowe.
Marek Gorajdowski


Moje doświadczenie w energetyce pokazuje, że jeżeli chcemy być na bieżąco z tym co dzieje się w branży to trzeba być w Wiśle. Ta konferencja jest organizowana zawsze w listopadzie już od 15 lat i zawsze przyjeżdża na nią kilkaset osób. Można więc w jednym miejscu spotkać zarówno znajomych z branży jak i nawiązać nowe kontakty, na których nam zależy.

Rafał Rutkowski

Chcieliśmy w naszej prezentacji pokazać, że Sprint ma umiejętność łączenia w swoich projektach różnych punktów widzenia i potrzeb (biznes, IT, wymagania branżowe) a jednocześnie – ma bardzo szeroką ofertę, którą umownie podzieliliśmy na trzy obszary: infrastruktura, komunikacja, bezpieczeństwo. Pokazaliśmy przykłady tego jakie potrzeby energetyki możemy obsłużyć w każdym z tych obszarów. Zasygnalizowaliśmy w ten sposób możliwości budowania takich rozwiązań, których w energetyce jeszcze nie wdrażaliśmy ale mamy duże doświadczenie w ich tworzeniu, a obecność i doświadczenie w energetyce czyni z nas partnera do dalszych rozmów na ten temat.
Wojciech Murzyn

Poleć znajomemu

Zamknij