1
Strona główna breadcrumbs Oferta breadcrumbs Systemy teleinformatyczne breadcrumbs Sprint Data Center

Sprint Data Center

Sprint Data Center to jedno z najnowocześniejszych w kraju centrum przechowywania i przetwarzania danych, stworzone w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku w zakresie dostępności i bezpieczeństwa informacji.

Świat biznesu oparty jest dzisiaj na dostępie do informacji. Jakość, pewność oraz szybkość wymiany i przetwarzania danych stała się jednym z kluczowych elementów pozwalających na rozwój i konkurencyjność przedsiębiorstw. Bezpieczeństwo systemów umożliwiających gromadzenie i wymianę danych stało się jednym z priorytetów w zarządzaniu. Utrata danych lub dostęp do nich przez osoby nieupoważnione mogą być przyczyną ogromnych strat finansowych firmy oraz utraty zaufania klientów i pozycji na rynku.
Kluczem do zapewnienia bezpiecznej, szybkiej i ciągłej pracy systemów jest odpowiednio dobrana infrastruktura techniczna (oprócz komputerów to również osprzęt, systemy zasilania, systemy klimatyzacyjne oraz systemy przeciwpożarowe). Zapewnienie  profesjonalnej opieki i ochrony wymaga znacznych nakładów finansowych i działań, które dla wielu firm są zbyt duże lub dalece odbiegają od profilu działalności.
Rozwiązaniem tego problemu jest możliwość skorzystania z kompleksowej oferty profesjonalnego centrum przechowywania danych (Data Center), jakim jest Sprint Data Center.

Lista usług

Kolokacja –  Usługa obejmująca nadzór nad powierzonymi serwerami, pozostającymi własnością klienta. Sprint ze swojej strony zapewnia profesjonalnie przygotowane, zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami i wymogami miejsce w  Data Center, podłączenie do określonej przepustowości łącza internetowego oraz daje gwarancję bezawaryjności pracy, ciągłości zasilania i spełnienia wysokich (zazwyczaj wyższych, niż w siedzibie klienta) standardów bezpieczeństwa.
Dzierżawa serwerów -  Usługa polega na wynajęciu serwera ‘na wyłączność’. Pozwala to na pełne wykorzystanie możliwości wybranego urządzenia, jak również zwiększa elastyczność oraz skalowalność dla klienta, który dysponuje serwerem i określa sposób jego wykorzystania. W przypadku konieczności rozbudowy infrastruktury klient nie musi ponosić jednorazowych wysokich kosztów na zakup nowego serwera.
W ramach usługi zapewniamy naszym klientom nieograniczony zdalny dostęp do serwera i kontrolę nad nim wraz z pełnymi prawami użytkownika, uprawnienia do dokonywania wszelkich zmian w jego konfiguracji oraz umożliwienie instalowania dowolnego oprogramowania.
Hosting -  możliwość  wykupienia określonej przestrzeni dyskowej na jednym z serwerów zlokalizowanych w  Sprint Data Center (przestrzeni współdzielona). W ramach tej usługi zapewniamy miejsce dla bazy danych, poczty i aplikacji. Dzięki zastosowanej pełnej redundancji zasobów, automatycznemu tworzeniu kopii bezpieczeństwa, zabezpieczeniom antywirusowym, ochronie antyspamowej oraz systemie zasilania awaryjnego gwarantujemy poprawną i nieprzerwaną pracę udostępnionych serwerów oraz pełne bezpieczeństwo przechowywanych na nich danych.
Aplikacje w formie abonamentu (SaaS) – usługa ta polega na udostępnianiu poprzez Internet aplikacji, umiejscowionej na serwerach Sprint Data Center. Dzięki takiej formie usługi koszt użytkowania oprogramowania rozkłada się w czasie (abonament) i przestaje być jednorazowym dużym wydatkiem w momencie zakupu. Jest to doskonały sposób na zmniejszenie kosztów działalności operacyjnej oraz uzyskanie dostępu do funkcjonalności niedostępnej w przypadku klasycznego licencjonowania.
Usługi specjalizowane – Sprint Data Center jako nieliczny z obecnych na polskim rynku operatorów umożliwia skonfigurowanie wybranych przez Klienta usług zgodnie z jego specyficznymi i indywidualnymi potrzebami. Świadczone usługi mogą zostać przystosowane do konkretnych wymogów, a w razie potrzeby może zostać przygotowana oferta wykraczająca poza paletę aktualnie oferowanych usług – stale się rozwijamy i jesteśmy otwarci na sygnały płynące z rynku.

Bezpieczeństwo
 
Ze względu na zastosowane rozwiązania techniczne oraz wdrożone procedury bezpieczeństwa, ochrona danych w Sprint Data Center jest zazwyczaj na znacznie wyższym poziomie, niż w siedzibie klienta. Inaczej mówiąc, umieszczenie danych na serwerach SDC może okazać się dla nich bezpieczniejsze, niż ich  przechowywanie na komputerze stojącym we własnym biurze. Odpowiednio przeszkolony (cały) personel SDC, jak również stały monitoring dostępu i transmisji pozwala na zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych. Spełnienie najwyższych norm ochrony potwierdza uzyskanie przez Sprint świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego pierwszego stopnia (Polska, UE i NATO), co umożliwia (z zachowaniem odpowiednich procedur) przechowywanie oraz przetwarzanie danych niejawnych oznaczonych klauzulą ‘tajne’ i ‘poufne’.

Kontakt

Mirosław Mikołajczyk

 

dyrektor Pionu Data Center
miroslaw.mikolajczyk@sprint.pl  

tel. +48 89 522 11 09

Poleć znajomemu

Zamknij