1
Strona główna breadcrumbs Oferta breadcrumbs Aplikacje breadcrumbs SOFIT – system obsługi floty i transportu breadcrumbs SOFIT

SOFIT

System VIZAN SOFIT zapewnia kompleksowy monitoring pojazdów za pomocą technologii GPS/GPRS, raportowanie pracy kierowców oraz zarządzanie zleceniami. Urządzenia lokalizacyjne dostępne są w wersji osobistej jak i w wersji samochodowej.

Możliwości stosowanych lokalizatorów:
- określanie położenia geograficznego pojazdu,
- transmisja danych o położeniu do serwera aplikacji,
- gromadzenie danych w pamięci w przypadku zaniku sygnału,
- współpraca z czujnikami identyfikacji kierowców,
- pomiary wielkości analogowych i cyfrowych,
- komunikacja głosowa,
- pomiar przebytej trasy,
- czujnik ruchu pojazdu,
- wbudowany akcelerometr do pomiaru przyspieszeń, - pomiar prędkości,
- definiowanie stref bezpieczeństwa i alarmowanie,
- zdalna konfiguracja lokalizatorów,
- możliwości elastycznej rekonfiguracji.

W aplikacji SOFiT zostały zawarte najnowocześniejsze technologie i rozwiązania, dzięki którym można ją elastycznie dostosować do swoich potrzeb.

Dane są prezentowane w oddzielnych, elastycznie konfigurowalnych oknach, zaś mapa cyfrowa umieszczona w tle pozwala na podgląd aktualnej pozycji pojazdów. Mapa jest aktualizowana automatycznie oraz może pracować w różnych trybach wyświetlania (mapa tradycyjna, zdjęcia satelitarne, hybryda czy tryb nocny z przyciemnioną kolorystyką).

System umożliwia odtworzenie trasy każdego pojazdu z wybranego przedziału czasowego oraz wydruk szczegółowego raportu z jazdy. Wyznaczanie najkrótszej trasy dojazdu umożliwia zasugerowanie drogi do klienta bądź miejsca. Zlecenia po wpisaniu adresu są lokalizowane i oznaczane na mapie, a raporty dostarczają obszernych informacji o wykonywaniu zadań i wspomagają rozliczanie pracowników. Strukturę firmy można elastycznie odwzorować w systemie, co pozwala  na skupienie się tylko na wybranych pojazdach, pracownikach oraz zleceniach, którymi zarządza dany dyspozytor. Każdy użytkownik ma przy tym możliwość definiowania własnych obszarów, grup samochodowych i obiektów POI na mapach.

Karty dla każdego pojazdu, pracownika oraz zlecenia zarejestrowanego w bazie pozwalają na szybki dostęp do potrzebnych danych. Lista pracowników, ustalanie harmonogramów i bezpośredni kontakt sms umożliwiają proste zarządzanie kierowcami. Moduł logistyki wspomaga zarządzanie flotą w firmie (polisy ubezpieczeniowe, naprawy, przeglądy okresowe i badania techniczne, leasing, tankowania, integracja z kartami flotowymi, stany liczników i wiele innych).

Bieżąca kontrola wykorzystania limitu transferu danych przez lokalizatory i prognoza pozwala oszacować koszty użytkowania systemu. Generowanie rozmaitych raportów i zestawień (w formacie .pdf oraz excel) pozwala na przygotowanie czytelnych danych w wersji papierowej gotowych do wydruku, a za system alertów pozwala na informowanie użytkownika o zdarzeniach w czasie rzeczywistym poprzez komunikat, e-mail i sms.

Inne funkcjonalności w systemie:
- zawiadomienia o przekroczeniach prędkości, stref i godzin pracy pojazdów, odłączenia anteny GPS, zasilania, kradzieży pojazdu,
- raporty z przebywania pojazdów na danym obszarze, przejechanych dystansów, zużycia paliwa, generowanie karty drogowej pojazdu,
- wspomaganie rozliczania kierowców z wykonywanych zleceń,
- dokładna ewidencja kierowców poprzez zastosowanie czytników i pastylek,
- tworzenie profilu kierowcy na podstawie jego stylu jazdy, otrzymanych mandatów, szkodowości,
- wspomaganie rozliczania kierowców z wykonywanych zleceń,
- rysowanie wykresów i statystyk,
- wyszukiwanie adresów, ulic i miejscowości,
- panel administracyjny do wprowadzania ustawień, użytkowników i przeglądu pracy systemu,
- wewnętrzne wiadomości w systemie, forum dyskusyjne oraz bramka sms do obustronnej komunikacji z kierowcami,
- pomoc i instrukcja obsługi dołączona do systemu.

Kontakt

Poleć znajomemu

Zamknij