Strona główna breadcrumbs Centrum prasowe breadcrumbs Aktualności breadcrumbs Misja gospodarcza w Chinach

Centrum prasowe

Misja gospodarcza w Chinach

W skład delegacji weszli przedstawiciele pomorskiego biznesu - 11 firm z branż logistycznej, transportowej, IT, jubilerskiej i portowej, w tym Sprint S.A. Dodatkowo w Misji uczestniczyli przedstawiciele pomorskich instytucji otoczenia biznesu, wyższych uczelni, Samorządu Województwa oraz samorządy głównych miast Pomorza, a także przedstawiciele organizatora: Agencji Rozwoju Pomorza.

Podczas Misji w Chinach firma Sprint S.A. podpisała umowę o współpracy z Huawei, jednym z najnowocześniejszych światowych dostawców rozwiązań z zakresu telekomunikacji klasy operatorskiej. Tym samym Huawei dołączył do grona firm partnerskich firmy, wśród których są światowi liderzy w branży ICT, jak m.in. Alcatel-Lucent, Avaya, Juniper, Microsoft, Oracle czy IBM.

- Nawiązanie współpracy z Huawei stanowi dla naszej firmy szansę na rozwinięcie oferty w zakresie telekomunikacji radiowej w oparciu o profesjonalne rozwiązania sprzętowe naszego nowego partnera. Bazując na wiedzy i doświadczeniu obu naszych firm będziemy dostarczać klientom najnowocześniejsze, konkurencyjne, zaawansowane usługi w innowacyjnej technologii LTE. Mamy nadzieję na rozwinięcie naszej współpracy i stworzenie nowej jakości na polskim rynku ICT – podsumowuje Marek Kamiński, wiceprezes firmy Sprint S.A.

Poleć znajomemu

Zamknij