Strona główna breadcrumbs Centrum prasowe breadcrumbs Aktualności breadcrumbs Inteligentne Specjalizacje Pomorza

Centrum prasowe

Inteligentne Specjalizacje Pomorza

Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski w czwartek, 28 stycznia, uroczyście podpisali porozumienia na rzecz Inteligentnych Specjalizacji Pomorza (ISP) z partnerami z województwa pomorskiego. Wśród nich jest Sprint S.A., który uczestniczy we wszystkich czterech obszarach ISP: technologie off-shore i portowo-logistyczne, technologie interaktywne w środowisku nasyconym informacyjnie, technologie ekoefektywne w produkcji, przemyśle, dystrybucji i zużyciu energii i paliw oraz technologie medyczne w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia się.

Inteligentne specjalizacje mają się przyczyniać do transformacji gospodarki regionalnej i wzrostu jej konkurencyjności przez jej unowocześnianie, przekształcanie strukturalne, zróżnicowanie produktów i usług oraz tworzenie innowacyjnych rozwiązań społeczno-gospodarczych. Jest to nowe narzędzie Unii Europejskiej mające na celu wspieranie inwestycji krajów i regionów w zakresie wzmacniania badań, rozwoju technologicznego i innowacji oraz poprawy dostępu technologii informacyjno-komunikacyjnych i korzystania z technologii o wysokiej jakości.

Więcej o ISP i podpisaniu porozumień na stronie: http://pomorskie.eu/-/1-miliard-zlotych-dla-inteligentnych-specjalizacji-pomorza

Wiceprezes Zarządu Sprint S.A. - Sławomir Wojtacki - podpisał wczoraj porozumienia w sprawie Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.

Poleć znajomemu

Zamknij