1
Strona główna breadcrumbs Oferta breadcrumbs Aplikacje breadcrumbs DART – system wspomagania centrum zarządzania k... breadcrumbs DART ON LINE

DART ON LINE

System Wspomagania Straży Miejskich DART, od wielu lat użytkowany w dużych miastach Polski, już od października br. pojawi się w nowej formie on-line, dostępnej dla straży miejskich w mieście i gminie każdej wielkości.

System DART powstał w 2004 roku w Olsztynie jako zintegrowany system teleinformatyczny wspomagający pracę Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta i Powiatu Olsztyn oraz Straży Miejskiej w Olsztynie. Jego zalety szybko zauważyły inne instytucje, w tym olsztyńska Straż Miejska, która praktycznie od początku jest aktywnym jego użytkownikiem. Kolejne doświadczenia zdobywane w strażach miejskich w Ostródzie, Gdańsku, Lublinie, Białymstoku i Gdyni zaowocowały burzliwym rozwojem funkcjonalności specyficznych dla tej służby. Obecnie system DART jest jednym z najbardziej rozbudowanych i zaawansowanych narzędzi dedykowanych dla wspomagania straży miejskich w Polsce.

Do tej pory DART, bogaty w najróżniejsze moduły funkcjonalne, postrzegany był jako system budowany dla dużych straży miejskich. Pomimo modułowej budowy, umożliwiającej dopasowanie go do specyfiki praktycznie każdej jednostki, był narzędziem zbyt dużym jak na potrzeby mniejszych miejscowości. Sprint S.A. na bazie własnego wieloletniego doświadczenia i  oczekiwań zgłaszanych przez zainteresowane jednostki, postanowił opracować i udostępnić w łatwej do eksploatacji formie system DART dla straży miejskich i gminnych każdej wielkości. W ten sposób powstała wersja DART On-line.

DART On-line jest dostępny dla każdej straży miejskiej i gminnej

System DART On-line został przygotowany z uwzględnieniem z jednej strony możliwie bogatego zasobu funkcjonalności, a z drugiej strony w postaci łatwo dostępnej dla każdej straży miejskiej. Wersja DART On-line bazuje na oprogramowaniu dostępnym w postaci usługi (model Software As a Service) opartej na stabilnych i bezpiecznych serwerach Sprint Data Center, udostępnianym strażnikom poprzez ogólnodostępną przeglądarkę internetową, bez konieczności zakupu dedykowanego serwera. Zastosowane nowoczesne rozwiązanie pozwala strażom korzystać z nowoczesnego, a jednocześnie dojrzałego i stabilnego narzędzia, w oparciu o stały ściśle przewidywalny abonament miesięczny.

W usłudze abonamentowej przewidziano  podstawowe moduły wspomagające pracę strażników (m.in. książka zgłoszeń dyżurnego, ewidencja bloczków mandatowych, dyslokacja strażników, formularze działań i interwencji, karta pracy strażnika, ewidencja sprawców zdarzeń czy statystyki mandatowe). Bogata oferta modułów dodatkowych pozwala stopniowo rozwijać podstawowy zestaw funkcjonalności o kolejne elementy aż do osiągnięcia poziomu pełnego systemu DART, oferowanego dużym strażom miejskim. Bardzo ważnym atutem systemu w wersji On-line jest wbudowana mapa cyfrowa w oparciu o mechanizmy Google Maps, co pozwala już w podstawowej wersji systemu oferować wizualizację zarejestrowanych zdarzeń na mapie cyfrowej, bądź przy zakupie modułu lokalizacji - monitorowanie pracy patroli w terenie. System pozwala na wykorzystanie również dedykowanych map lokalnych o ile dana straż miejska takie posiada.

Oferta DART On-line pozwoli mniejszym strażom miejskim na wykorzystanie nowoczesnego narzędzia informatycznego do wspomagania codziennej pracy w sposób łatwy i niedrogi. System spełnia wszystkie wymagania stawiane oprogramowaniu dla administracji publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony danych osobowych, jak również wytycznych ustawodawcy i NIK w zakresie działania straży miejskich w Polsce.

Więcej informacji na stronie http://www.vizan.pl/dartonline/

Kontakt

Poleć znajomemu

Zamknij