1
Strona główna breadcrumbs Oferta breadcrumbs Aplikacje breadcrumbs DART – system wspomagania centrum zarządzania k... breadcrumbs DART

DART

System DART jest narzędziem służącym do rejestrowania i monitorowania zdarzeń oraz imprez publicznych, koordynacji działań służb miejskich (Straży Miejskiej, Policji, Straży Pożarnej i innych), a także pozycjonowania pojazdów na cyfrowej mapie miasta z wykorzystaniem systemu GPS. System działa w trybie on-line.

Główną ideą, która przyświecała powstaniu systemu DART, była pomoc służbom miejskim i ratunkowym w ich codziennej pracy. Specyficzne problemy, z którymi mają do czynienia te służby wymagały unikalnych rozwiązań technicznych oraz integracji istniejącej infrastruktury (centrale telefoniczne, systemy alarmowe, podsystemy telekomunikacyjne).

System DART działa w oparciu o system operacyjny Linux, języki skryptowe PHP, Perl, Javascript, języki kompilowane C++, QT, ActionScript oraz bazę danych MySQL. Zastosowanie tych narzędzi powoduje, że DART jest tani, łatwy do zainstalowania i rozbudowy w przyszłości.

System DART może być zainstalowany w każdym mieście Polski, niezależnie od rozmiaru. Obecnie działa on w Olsztynie, Ostródzie, Biskupcu, Lublinie, Gdańsku, Białymstoku i Gdyni.

Struktura modułowa czyni go elastycznym i łatwym do dostosowania do zmieniających się potrzeb lokalnych użytkowników. System został opracowany z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Jego działanie jest wspierane przez telefonię internetową VoIP oraz wideokonferencje, co dodatkowo przyczynia się do obniżenia kosztów funkcjonowania służb ratunkowych i miejskich.    

System DART jest użytkowany od 2004 roku. W ciągu tych kilku lat służby odeszły od tradycyjnych, papierowych dzienników i dokumentacji. Zastosowanie nowoczesnego, szybkiego i wydajnego systemu on-line znacznie przyspiesza komunikację między służbami oraz dostęp do informacji archiwalnych. Statystyki dostarczane przez system umożliwiają lepsze zarządzanie zasobami, sprzętem i pracownikami poszczególnych służb. Funkcja pozycjonowania pojazdów pozwala na szybsze reagowanie na zdarzenia i wypadki poprzez wysłanie odpowiednich patroli miejskich na miejsce zdarzenia.

Specjalna cecha - Lista Uwag - umożliwia wpisywanie sugestii i uwag co do działania systemu, wyrażanie bieżących potrzeb oraz ułatwia szybką reakcję.

System DART może być zainstalowany w każdym mieście Polski, niezależnie od rozmiaru. Obecnie działa on w Olsztynie, Ostródzie, Biskupcu, Lublinie, Gdańsku, Białymstoku i Gdyni.

System ma wpływ nie tylko na użytkujących go na co dzień pracowników służb miejskich, ale także na jakość życia mieszkańców Olsztyna oraz innych miast, w których działa. Dzięki niemu mieszkańcy mogą się czuć bezpieczniej i liczyć na szybką reakcję służb miejskich.

Zainteresowanych zapraszamy do Olsztyna, gdzie można zapoznać się ze wszystkimi jego funkcjami, obejrzeć na żywo jego pracę oraz uzyskać wszelkie informacje techniczne.

Powiązana realizacja:

Urząd Miasta Olsztyna, Straż Miejska w Olsztynie, Straż Miejska Miasta Lublin, Straż Miejska w Gdańsku, Straż Miejska w Gdyni, Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdyni, Straż Miejska w Białymstoku, Straż Miejska w Ostródzie

Kontakt

Poleć znajomemu

Zamknij