Strona główna breadcrumbs Centrum prasowe breadcrumbs Aktualności breadcrumbs Aplikacja dla osób głuchych

Centrum prasowe

Aplikacja dla osób głuchych

Zespół programistów ze Sprintu jest autorem aplikacji na urządzenia mobilne wspomagające przyjmowanie zgłoszeń od osób głuchych w województwie warmińsko-mazurskim.

Aplikacja na urządzenia mobilne wyposażone w system operacyjny Android ma ułatwić osobom głuchym kontakt ze służbami ratunkowymi. Podstawowym celem stworzonego wspólnie przez pracowników Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego, Cepntrum Powiadamiania Ratunkowego i członków Olsztyńskiego Stowarzyszenia Głuchych jest maksymalne uproszczenie powiadamiania przez osoby głuche służb ratowniczych o podstawowych rodzajach zagrożeń. Te zagrożenia przedstawia 18 grafik, które osoba głucha może wysłać telefonem komórkowym. Dzięki temu obsługa aplikacji staje się intuicyjna, ponieważ osoba głucha nie włada zazwyczaj sprawnie językiem polskim oraz nie jest w stanie ustnie przekazać informacji.

Darmowa aplikacja jest do pobrania w sklepie Google Play dla urządzeń z systemem Android. Aplikację można zainstalować w telefonie, ale jej aktywacja nastąpi dopiero po rejestracji osoby głuchej w bazie danych Wydziału Zarządzenia Kryzysowego UW.

Więcej na: www.olsztyn24.com

Poleć znajomemu

Zamknij