Strona główna breadcrumbs Centrum prasowe breadcrumbs Aktualności breadcrumbs 25 lat Sprintu!

Centrum prasowe

25 lat Sprintu!

12 grudnia 1988 roku w Olsztynie powstała firma Sprint. Współwłaścicielami firmy są Henryk Kamiński, Aleksander Jarmołkowicz oraz Marek Kamiński.
Firma zaczynała od budowy sieci telekomunikacyjnych. Była jedną z pierwszych prywatnych firm, które budowały wtedy światłowody w Polsce. Pierwszy kabel światłowodowy w Trójmieście zbudowany został na zlecenie Zarządu Portu Gdańsk w roku 1994. Przemiany gospodarcze w kraju spowodowały ekspansję rynku telekomunikacyjnego i informatycznego. Wraz z rosnącymi potrzebami rynku firma starała się rozszerzyć zakres usług, aby kompleksowo realizować wszystkie zadania. Dzisiaj Sprint jest dostawcą nowoczesnych usług informatycznych i telekomunikacyjnych. Łączy dzisiejsze potrzeby klientów z wizją innowacyjnego przedsiębiorstwa przyszłości oraz z rosnącymi możliwościami technologicznymi.
Elastyczność i otwartość na nowości ułatwiły firmie szybki rozwój i zdobycie doświadczenia. Do dzisiaj zarząd firmy jest zorientowani na ciągły rozwój pracowników, zdobywanie przez nich nowych doświadczeń oraz danie im szansy na realizację własnych planów zawodowych. To właśnie młodzi, wykształceni i ambitni ludzi dają firmie energię, nowe pomysły i zaangażowanie. Misją Sprintu był i jest przede wszystkim innowacyjny rozwój w zakresie teleinformatyki, dostarczanie usług i sprzedaż produktów światowych liderów w branży o wysokich standardach jakości, nowoczesnych i kompleksowo spełniających wymagania klientów. Miarą wartości firmy jest zadowolenie klientów, dzięki temu od lat udaje się utrzymywać markę Sprint na takim poziomie.

Poleć znajomemu

Zamknij