Strona główna breadcrumbs Centrum prasowe breadcrumbs Aktualności breadcrumbs 18. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w Gdań...

Centrum prasowe

18. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w Gdańsku

Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w Gdańsku jest jednym z najważniejszych wydarzeń teatralnych w Europie, łączącym prezentacje spektakli z całego świata z działaniami artystycznymi, warsztatami, spotkaniami z twórcami. Odbywa się co roku latem w Trójmieście. Historia imprezy sięga 1993 roku, kiedy to zorganizowane zostały pierwsze Gdańskie Dni Szekspirowskie, w 1997 roku przekształcone w Festiwal. Organizatorami wydarzenia są Gdański Teatr Szekspirowski oraz Fundacja Theatrum Gedanense. Festiwal Szekspirowski należy do Europejskiej Sieci Festiwali Szekspirowskich (ESFN), w skład której wchodzą festiwale z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Rumunii, Węgier, Hiszpanii, Czech, Armenii oraz Danii.
18. edycja Festiwalu Szekspirowskiego jest szczególna nie tylko na swoją „pełnoletność”, ale przede wszystkim ze względu na otwarcie siedziby organizatora Festiwalu, Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Począwszy od tegorocznej edycji imprezy, większość spektakli prezentowana będzie już w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Nie zmieni to jednak charakteru imprezy, która pozostanie wydarzeniem obejmującym swoim zasięgiem całe Trójmiasto - festiwalowe spektakle będzie można oglądać także na innych scenach teatralnych Gdańska i Sopotu.
Tegoroczną edycję festiwalu zadedykowano „Hamletowi", najgłośniejszej, najszerzej analizowanej i dyskutowanej sztuce Szekspirowskiej. Tegoroczny festiwal będzie gościł dwie znakomite, z rozmachem zrealizowane inscenizacje „Hamleta”.

Sprint S.A. jest związany z Festiwalem od samego początku. Jako Złoty Sponsor szerzymy myśl rozwoju kultury i sztuki, jednocześnie wspierając Fundację Theatrum Gedanense i Gdański Teatr Szekspirowski w Gdańsku.

Więcej informacji na stronie: www.festiwalszekspirowski.pl oraz na fanpage’u festiwalu na Facebooku.

18.Festiwal Szekspirowski został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poleć znajomemu

Zamknij